Strašidlácká neděle

strasidla_-_47 Před touto akcí probíhal v družince předstrašidlový týden, ve kterém se naše obvyklé každodenní soutěžení o diplomy zaměřilo na Halloween. Ať už proběhl závod obřích dýní či nás polekal děsivý jekot zombíků a mnoho dalších jiných soutěží, děti věděly, že to hlavní přijde v neděli. Proto se s vervou pustily do vytváření strašidýlek a kreslení dýní, které umístily v družinové galerii. Také vydlabaly dýně (tu největší věnovala paní ředitelka) a ty se proměnily v roztodivné příšerky.

V neděli 19.9. 2014 se v družince sešlo 25 halloweensky nazdobených strašidel s lampióny a dobrou náladou. Lampiónky zaparkovali na chodbě u svého jména a mohlo se začít.

Nejdříve se každá maska představila a začala promenáda, aby se lépe vybrala nejlepší maska. Ale protože by to byl nadlidský výkon, vybrat toho nejlepšího, vyhrály děti všechny. Kdo tomu nevěří, ať se podívá na společnou fotografii.

Při hudbě se dobře soutěžilo. Mezi vítěze patřil Ondra Smyček, Páťa Noga a Katka Hynková. Bylo třeba připravit něco k snědku. Dětičky mazaly umělohmotnými nožíky ostošest, zdobily chlebíčky šunkou, sýrem, vajíčky, ředkvičkami, rajčátky....až z toho vznikly ty nejstrašidelnější chlebíčky. Vítězem se stal Vláďa Bernaťák.

Pomalu se stmívalo, nastal čas na vyprávění tajuplných příběhů. Rozsvítily se dýně a začaly se odvíjet příběhy, při kterých nás mrazilo. V této disciplíně zazářili Katka Hynková a Honza Válek.

Ponurou atmosféru vystřídala soutěž v tanci. Kluci i holky se snažili jako o život. Bezkonkurenční však byla Verča Válková.

A už tu máme stezku odvahy Překvapený! V tmavé chodbě dýně svítí, kolem příšerky a podezřelá krabice s otvorem. Kdo má odvahu, strčí tam ruku. Většina dětí se odvážila, ale našli se i bázliví, kteří se raději ke krabici nechali odvést paní vychovatelkou. Na světlo světa se dostali pavouci a hadi. Raději je děti snědly, aby byl klid.

Venku byla tma, ideální čas vyzkoušet lampióny. Osvětlený průvod kráčel večerní Dolní Lutyní a zastavil se u domu paní učitelky, které zazpíval nově naučenou píseň Tři citrónky. Za chvíli průvod dorazil ke škole, kde na děti čekali rodiče. Byl to vydařený den a líbíl se.

Pavla Filipová

Foto z podařené akce ZDE.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Partneři

logo-fin-office

nntb-logo

Nenech to být!
A nahlas anonymně problém v kolektivu nebo šikanu!

PerfectAir_logo Víte, co dýcháte?

Joomla Extensions Directory Listing