Výprava do Věřňovic

Plánovali jsme s družinovými prvňáčky výlet do Věřňovic a blížící se Den dětí rozhodl o datu jeho uskutečnění. Sobota 30.5. byla to pravé ořechové.

Rodiče dovezli děti na místo a mohlo se začít. Nejdříve jsme si vyrobili malé papírové lodičky se svými jmény a vydali se k mostu přes řeku Olši. Každý z nás si vymyslel vzkaz, který pošle po řece do světa. Velmi dobře se úkolu zhostila Linda Getlerová. Cestou nám paní vychovatelka ukázala místní zajímavosti. Jednou z nich byl památník padlých v prusko - rakouské válce z roku 1860. Výborné místo na bitvu dvou mocností. ..... více celý článek

Foto z výpravy ZDE.

Císařové Patrik II. a Vladimír III. svedli lítý boj se svými vojsky na třech bojištích. Válečný řád získala Adélka Čížová, nalezla tajné dokumenty. Po svačince jsme postupovali k česko-polským hranicím. Rozdělili jsme se na Poláky a Čechy a soutěžili jsme v hodu na cíl. Za správnou trefu mohl přejít střídavě Polák do Česka a naopak. Rychlejší byli Poláci. Z jejich družstva zazářila Verunka Válková jako nejlepší překladatelka z polštiny do češtiny :)

V zápalu her jsme ani nezaznamenali, že se sluníčko někam schovalo a mraky nám poslaly vydatnou spršku. Vybaveni pláštěnkami jsme došli domů k paní vychovatelce, osušili jsme se, převlékli a změnili program. Namísto grilovačky na zahradě, proběhlo vše doma. Dokonce jsme měli nachystaný čajík, který po procházce mezi kapkami deště přišel víc než vhod. Následovalo vypravování veselých příhod. Nejvíce nás pobavila Baruška Stoklasová. Po odpočinku se trsalo. Nejlepšími tanečníky se stali Natálka Šemberová a Páťa Noga. Nejvíce slov si zase zapamatovala Baruška Sliwková.

Sluníčko nás zavolalo zpátky ven. Rádi jsme poslechli a zahráli si ještě pár her, dokonce i na tanec v trávě zbyl čas. Veselým povídáním, zpěvem a smíchem byl ukončen další prima den naší družinky.

Pavla Filipová vychovatelka 1. oddělení ŠD

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Partneři

logo-fin-office

nntb-logo

Nenech to být!
A nahlas anonymně problém v kolektivu nebo šikanu!

 

Joomla Extensions Directory Listing