POKOS aneb branný den na ZŠ

IMG_6007 V rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) realizuje také naše základní škola každoročně branný den pro žáky. Děti se v rámci těchto aktivit (besed, statických i dynamických ukázek, diskusí apod.) dozvídají přímo od vojáků jak funguje naše armáda, proč jsme v NATO, prakticky si vyzkoušejí první pomoc či protichemický oblek. Zároveň si mohou prohlédnout vojenskou techniku, výstroj a výzbroj příslušníků Armády České republiky.

Letošní projekt jsme realizovali v pátek 16. 6. ve spolupráci s Československou obcí legionářskou a Klubem vojenské historie, kde jejich zástupci - pan Jan Šimčík a pan Pavel Michálek připravili pro žáky branné dopoledne spojené se soutěžemi, ukázkou historických zbraní, ukázkami maskovacích obleků, padáku. Všechny děti byly spokojené, dopoledne si náramně užily a mnohému se naučily.

Občertvení pro žáky připravila naše Matice školská, z důvodu nepřízně počasí se akce konala na škole. Paní učitelka Světlíková nacvičila se žáky 9.A divadlo Boudo budko..., které žáci předvedli svým spolužákům.

Foto paní asistentky Pšeničkové ze soutěží a prohlídky techniky ZDE.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Partneři

logo-fin-office

nntb-logo

Nenech to být!
A nahlas anonymně problém v kolektivu nebo šikanu!

 

Joomla Extensions Directory Listing