Akce - MŠ Nerad

Výlet MŠ Nerad

P1000040 Celá naše školka-malí, velcí, učitelky a 4 šikovné maminky se vydala 15.6. na docela náročný výlet do Vyškova na Moravě do Zooparku a Dinoparku. Sešli jsme se na nádraží v Bohumíně, všichni jsme dostali reflexní vestičky, aby nás bylo dobře vidět. Nasedli jsme do vlaku a cestu jsme si užili. Někteří z nás necestují vlakem moc často, tak to byla velká zábava. Po příjezdu do Vyškova jsme nasedli do Dinoexpresu, který nás převezl ze Zooparku do Dinoparku přes celé město. V Dinoparku jsem si prohlédli všechny dinosaury, zkusili různé atrakce, vyfotili se v dinosauří tlamě Usmívající se, navštívili jsme 4D kino a samozřejmě jsme se pořádně najedli. Každý z nás dostal i malý suvenýrek. Do Zooparku jsme odjeli opět vláčkem a podívali se na zvířátka. Potom už jsme spěchali na vlak a po vydařeném výletě hurá domů. Další Foto ZDE.

 

Dětský den v MŠ Nerad

P1000021 V pátek 8.6. se u nás na školní zahradě pořádal Dětský den. Pěkně jsme zahradu vyzdobili, přichystali posezení pro naše rodiny a oslava mohla začít. Nejprve jsme hostům předvedli krátký program - říkanky, písničky, hry na flétničky a taky taneček. Potom už čekalo naše předškoláky rozloučení se školkou, pasování na školáky a předávání šerp a drobných dárků. Popřáli jsme jim, aby se jim ve škole líbilo, našli si nové kamarády a naučili se spoustu zajímavých věcí. Všechny děti dostaly dárečky a vyzkoušely si soutěžní disciplíny, ve kterých se jim moc dařilo. Děti i dospělí se dobře bavili, počasí nám přálo, takže zbývá jen poděkovat všem ze SRPŠ za přípravu našeho Dětského dne a těšit se na další.

Další foto ZDE.
 

Angličtinka pro nejmenší

I v dubnu pokračujeme v cyklu „Angličtina pro nejmenší"

A co už umíme?
Zazpívat několik písniček,
říci i pár básniček.
Počítat do deseti,
znát své tělo zpaměti.
Co mi říká Simon vím,
ve světě se neztratím.

 

Jak jsme vynášeli Morénu

Kdo je to Morena jsme prvně dětem ve školce vysvětlily a paní učitelka společně s předškoláky Morenu zhotovila. Je to postava z hadrů a ze slámy s pomalovaným obličejem, připevněna na dřevěné tyči.
Přesně takovou Morénu jsme vynesli ven s dětmi při čtvrteční procházce a hodili ji do Lutyňky. Tento zvyk symbolizuje vyhánění zimy.
V našem průvodu nechyběly řehtačky a děti v jejich rytmu opakovaly říkadlo Morena, zpívaly také písně o jaru.
Po návratu ke školce čekalo dětí ještě jedno překvapení – schovaná čokoládová vajíčka.
Akce měla velký ohlas u dětí a my jsme byly rády, že v dnešní uspěchané době nezapomínáme na staré tradice.
 

Joomla Extensions Directory Listing