Akce - MŠ Střed

Akce MŠ střed 2015/2016

Fotografie z akcí školky najdete ZDE.
 

V závěru roku - aneb - co se děje v MŠ střed ...

Blíží se závěr roku a s ním jako už tradičně řada akcí. Jak se nám povedly? Můžete se mrknou na Den maminek, jak jsme jeli do ZOO a ani sport jsme nezanedbali!

Foto najdete na stránkách na "rajčeti" ZDE.

 

Divadlo Beruška

Celý školní rok k nám do školičky jezdí Divadlo Beruška se svými krásnými pohádkami. Nejsou to jen obyčejné pohádky, které mnozí z nás známe, jsou to pohádky, které nás vedou k zamyšlení a hlavně mají v sobě ponaučení, což je pro naše děti velice přínosné. Představení doprovází paní Beruška se svým kamarádem. Děti během programu spolupracují a na konci dostanou nějaký malý dáreček a nechybí ani taneček Mrkající. Naposledy jsme viděli pohádku - „Jak si vodníček Kubíček znečistil rybníček". Těšíme se na další představení Usmívající se.

Foto z představení ZDE.

 

Plavecký kurz ve sluníčkové školičce

Ruka plácá o vodu, máme tady pohodu.

Kdo na vodu natáhne se, radost najde, nebojte se.

A je to konečně tady Usmívající se ! Učíme se plavat a moc nás to baví... Všechna tři oddělení letos jezdí na plavání do Karviné. Máme dvě hodné paní učitelky- plavčice, které o nás pečují a pečlivě s námi nacvičují plavecké techniky. Učíme se pracovat i s pomůckymi jako jsou plavecké desky, pásy, nadlehčovací rukávky a další. Každou hodinou se zlepšujeme, jsme prostě šikulky Líbající!

Foto plavců ZDE.
 

Velikonoční koledování

Celá naše školička se vydala na velikonoční koledování obcí a málo nás opravdu nebylo. Naše první krůčky směřovaly na základní školu, kde nás přivítala paní ředitelka s paní zástupkyní, a my jsme se předvedli s nacvičenou koledou. Dále jsme pokračovali na Obecní úřad, panu starostovi a všem zaměstnancům jsme popřáli krásné Velikonoce, předali dárečky a my? My jsme dostali samé dobroty Usmívající se. A kde jsme ještě byli? U našeho sponzora - firmy Intevo a u paní doktorky. Všem moc děkujeme Mrkající!

Foto koledníků ZDE.
 

Na návštěvě farmy Pavla Twyrdého

Jaro je v plném proudu, příroda se probudila ze zimního spánku, rodí se mláďátka a my jsme této jedinečné příležitosti využili a navštívili jsme místního chovatele Pavla Twyrdého. Děti se na exkurzi pečlivě připravily Usmívající se... Zvířátkům donesly rohlíky, jablka, mrkev, piškoty... Některé děti poprvé viděly mláďátka králíků, holubů, slepic... Byli jsme nadšení a do školky jsme odcházeli s mnoha zážitky. Tak zase brzy na viděnou Mrkající!

Foto z farmy ZDE.
 

Na návštěvě v 1. třídě

Dne 20.1.2015 jsme se byli podívat na vyučování v 1.třídě u paní učitelky Mgr. Šárky Galuskové a asistenta pedagoga Mgr. Radanky Konečné, kterou známe od nás ze školky! Děti z MŠ si vyzkoušely početní příklady, poznávaly písmenka, seznámily se s prací na interaktivní tabuli a našly si nové kamarády. Návštěva se nám moc líbila a už se těšíme do 1.třídy. Všichni jsme byli u zápisu 28. ledna, tak za půl roku v opravdové škole!

Foto z návštěvy ZDE.
 
Více článků

Joomla Extensions Directory Listing