Akce - MŠ Věřňovice

Mikuláš ve Věřňovicích

Mikulas_Vernovice_-_04 Není lepší na tom světě jako čertům v pekle,
ve dne v noci přikládají, pěkně sedí v teple.
Mikuláši, Mikuláši, sníh se na tvé vousy snáší,
bílé vousy, bílý plášť, copak pro nás máš?

Tak takhle se děti u nás chystaly na Mikulášskou nadílku. Všechny si připravily básničku či písničku pro Mikuláše i čerta a těm se básničky určitě líbily, protože žádné dítko neodcházelo s prázdnou. S čertíkem si odvážnější děti i zaskotačily a všichni jsme si užili hodně veselí.

Děkujeme, Mikulášku! Děkujeme, čertíku!

Foto čertíků ZDE.
 

Na návštěvě v MŠ ve Věřňovicích

berani_-_03 V tomto školním roce 2014-2015 navštěvuje školku ve Věřňovicích 16 dětí. A tady je pár nových foteček z herny i ze zahrady. Navštívili jsme nedávno i beránky! Dětem se moc líbili, měly hezký zážitek z krmení a drbání za "ouškem."

Foto ze školky ZDE.

Foto z návštěvy beránků ZDE.

 

Barevný podzim

lampiony_-_20 Nad Věřňovicemi se vznášeli dráčci a večer je prosvítily lampionky a ohňostroj. Na čtvrtek 18.října si děti ve Věřňovicích objednaly slunečné počasí a pořádný vítr, aby iim vysoko v oblacích létali papíroví dráčci. Sluníčko hřálo, ale větru se foukat nechtělo, DRAKIÁDA se moc nevydařila. Děti alespoň změřily své výtvarné dovednosti v kreslení křídou na hřiště a v pohybové obratnosti. Po západu slunce se děti se svými rodinnými příslušníky a učitelkami seřadily do LAMPIONOVÉHO PRŮVODU. Školáci se pyšnili svými vlastnoručně vyrobenými lampiony a dětem ze školky zářily oči nad jejich pestře svítícími lampionky. Průvod dorazil na hřiště Sokola a nic netušící děti byly na závěr dne odměněny svými rodiči podívanou na velký ohňostroj.

Další foto ZDE.

 

Blíží se konec školního roku

DSC00013 Jak voda v řece Olši nám utekl tento školní rok

Blíží se konec školního roku 2011/2012 a my bychom vám chtěli říct, že pro nás v mateřské škole ve Věřňovicích byl tak trochu rokem zvláštním.V mateřské škole byl obnoven celodenní provoz a 18 dětí nejen věřňovických, ale také z Neradu, Dolní Lutyně, Dětmarovic a Zbytek přivítaly dvě nové paní učitelky. V září jsme se trochu navzájem poznali a hned jsme zjistili, že budeme parta, která zvládne, co si naloží. I když ve smíšeném oddělení převažoval počet malých dětí, navštívili jsme Loutkové divadlo v Ostravě, předvedli program „Mikuláši a čertovi", potěšili se „Medvídkem Pú"v kině v Bohumíně, jezdili do solné jeskyňky do Dětmarovic, zvládli předplavecký výcvik na bazéně v Karviné, navštívili knihovnu i statek v Dolní Lutyni.

 

Ohlédnutí za rokem 2009,2010

vnon_besdka_1

FOTO z akcí ZDE.

Drakiáda : 23. 9. 2009
Děti si společně s rodiči připravili soutěžně zábavné odpoledne, při pouštění draků jsme si užili spoustu legrace.
Mikulášská besídka : 4. 12. 2009
Děti společně s paní učitelkou připravili vystoupení čertíků, za které jim Mikuláš s čertem přinesl balíček.
Vánoční besídka : 17. 12. 2009
Děti společně s maminkami vyrobili vánoční svícen, strávili příjemné odpoledne v prostorách školky a také našly pod stromečkem dáreček.
Dětský karneval : 15. 1. 2010
Navštívila nás kouzelnice ,,Radana" s programem pro děti. Děti se předvedly v maskách poté následovala bohatá tombola a občerstvení. Děti strávili společně s rodiči příjemné odpoledne.
Rodičovský ples : 16. 1. 2010
SRPŠ jako každoročně pořádalo již tradiční ples, jehož ohlas sahá daleko za hranice Věřňovic.
Divadelní přestavení pro děti ,, DUO ŠAMŠULA"
Pravidelně navštěvuje naší školku, dětem se hodně líbí a vždy sklidí velký úspěch.
Den matek : 11. 5. 2010
Děti si připravili pásmo básniček a písniček, pak si společně zatančili a předali maminkám dárečky, které děti vyrobili sami.
Den dětí : 1. 6. 2010
Paní učitelky společně s rodiči připravili zábavné soutěžní dopoledne pro děti. Za každý splněný úkol děti dostali body, které posléze vyměnili v obchůdku za hračky. Dále bylo pro děti připraveno občerstvení a sladká tečka na závěr.
Výlet do ,,Dinoparku" : 8. 6. 2010
Děti společně se školáky se vrátili do pravěku, kde obdivovali prehistorické tvory.
Radovánky s Hopsalínem : 12. 6. 2010
Do sobotního odpoledne, které jsme strávili na školním hřišti nás uvedli děti svým vystoupením ,,Maková panenka". Dále následoval program klauna HOPSALÍNA , občerstvení a kolo štěstí pro děti i dospělé.
Atletické závody : 22. 6. 2010
Na školním hřišti děti soutěžili v atletických disciplinách, které byly pečlivě měřeny a zapisovány. Po ukončení závodu a pečlivém vyhodnocení byli slavnostně vyhlášeni vítězové, kteří mimo věcné dary obdrželi diplom a medaili.

 

Joomla Extensions Directory Listing