Akce - MŠ Zbytky

Děti z MŠ Zbytky v dinoparku

Je úterní slunečné ráno, 19.května 2015, ke školce na Zbytkách přijel velký modrožlutý autobus a děti se vydaly na výlet za dinosaury do Dinoparku Doubrava. V 3D kině, které se proměnilo v Dinoaquarium, se děti vůbec nebály, projely se ponorkou a podívaly se pod hladinu divokých druhohorních moří. Při projížďce silničním vláčkem DinoExpresem zase viděly místa, která nejsou v dinoparku pěšky přístupná. Nejvíce se dětem líbil Tyranosaurus rex, kterého pozorovaly se zatajeným dechem a ztroskotané kouřící letadlo.

Na unikátní dráze DinoRace si na speciálních vozíčcích děti mohly vyzkoušet svou šikovnost.

Nakonec si pohrály v dinopískovišti, kde hledaly kostry pravěkých tvorů. Dětem se v dinoparku moc líbilo a domů odjížděly se spoustou zážitků a malým dárečkem.

Foto z parku ZDE .

 

Popletené pohádky

karneval_-_59 Popletené pohádky? Tak to tady snad ještě nebylo! Známe pohádky klasické i moderní, kreslené i hrané, z pera autorů našich i těch zahraničních... Ale popletené pohádky? Takové mohou napravit rozhodně jenom osoby nejpovolanější, a to děti. A tak se v sobotu 21. března zcela naplnil sál kulturního domu malými človíčky v nápaditých maskách. Naše děti se pustily do díla a pod vedením paní Semančíkové pozvolna rozmotávaly jednotlivé pohádky. Ony se totiž zamíchaly jednomu malému chlapci, který zpřeházel stránky v knížce pohádek. více info celý článek...

Prohlédnout si je můžete na stránkách školy ZDE.

 

Kašpárek Pepino

V pondělí 15. prosince děti přivítaly ve školce kašpárka Pepina prcka se svým příběhem „Kašpárek a ztracený cirkus". Děti společně se zvířátky pomáhaly kašpárkovi cirkus najít. Plnily různé úkoly, soutěžily, zpívaly a tancovaly. Za odměnu si vysloužily lízátka a nafukovací balónky, se kterými si užily spoustu zábavy.

FOTO ZDE.

 

Mikulášská nadílka

Mikulášek na zvoneček cinká, nakukuje do okénka.

Sem a tam, sem a tam, možná přijde k nám.

Mikulášské cinkání se rozeznělo i ve školce na Zbytkách. Do školky zavítal Mikuláš, dva neposední čertíci a dva krásní andílci. Děti se na příchod Mikuláše moc těšily. Pekly mikulášské medové perníčky, připravily si básničky a písničky a protože byly hodné a šikovné, dostaly za odměnu balíčky plné dobrot. Děkujeme.

FOTO z pečení perníčků a Mikulášské nadílky ZDE:

 

Jezdíme do solné jeskyňky!

I v letošním roce byl mezi zbyteckými rodiči i dětmi o solnou jeskyni v Dětmarovicích veliký zájem. Po relaxaci na lehátkách se už děti těšily, jak se vyřádí v nevelkém solišti.

Více ZDE.

 

Podzimní čarování

podzim_-_24 Podzimku, podzimku, do které jdeš třídy,

že jsi dostal pastelky a barevné křídy?

Děti ve školce na Zbytkách si užívají podzim, tvoří z přírodnin, z keramické hlíny, vydlabávají halloweenské dýně aj.

Jak nám to ve školce jde a co všechno děláme, se můžete podívat ZDE.

 

Canisterapie v MŠ Zbytky

canisterapie_-_03 V pondělí 3.11.2014 proběhla na zahradě MŠ na Zbytkách ukázka canisterapie. Děti se seznámily s fenečkou australského ovčáka Sheenou, která je velkým pomocníkem nemocných dětí i dospělých. Děti měly možnost shlédnout, co všechno pejsek dokáže. Děkujeme paní Johance za novou zkušenost, příjemně strávené dopoledne a těšíme se zase příště.

Foto ZDE.
 
Více článků

Joomla Extensions Directory Listing