Akce - ZŠ Komenského

Osmáci před kamerou ČT

Už tam budem!

Ve středu 28. dubna se 5 statečných osmáků vydalo bojovat do Dolní oblasti Vítkovic, kde Česká televize natáčela soutěžní pořad pro děti – Už tam budem. Vědomostně je soutěž zaměřená na fyziku, chemii a astronomii, což je pro žáky osmého ročníku poměrně tvrdý oříšek. A proto konkurence v podobě deváťáků byla opravdu obrovská a nepoměrná. Zato v dovednostních a výkonnostních disciplínách naši bojovali mimořádně statečně a hrdě srovnávali skoré. Výsledek byl do poslední chvíle nejistý… A jak to vše dopadlo? Na to se můžete podívat v televizi 21. 5. v 14:50 na ČT Déčku.

Bylo nesmírně zajímavé, ale i náročné, účastnit se celodenního natáčení, pracovat s režiséry, scénáristy, kameramany, nechat se obletovat maskérkou, dramaturgyní a sledovat je při jejich neobvyklé profesi. Všichni naši bojovní soutěžící – Katka Klečková, Katka Moroňová, Ondřej Durčák, Filip Staněk a Robin Kožušník se alespoň na 1 den stali na „place“ kolegy známých herců a mají nač vzpomínat. Děkujeme vám za statečnou reprezentaci školy J

Doprovod: Lenka Trembošová

foto

 

Jaro se probouzí... vítězové jsou tady...

1lechta_On ... i přesto, že to 5. března ráno vypadalo na návrat zimy, tak se v trávě, na zahrádce, v lese, prostě všude kolem nás probouzelo jaro! Vyhlásili jsme první soutěž - a pro potěšení očí i srdcí všech fotografů i amatérů, úkol zněl:
- vložte jako přílohu 1 fotografii z vašeho okolí - samozřejmě podle bydliště :-) - foto jara, které na dveře netrpělivě klepe.
Odevzdaných prací bylo celkem 68, některé bohužel byly ve formátu jiném než fotografie, tj. min .jpg, nejdou uložit do alba, některé měly velmi malé rozlišení - tak příště si určitě dáte pozor :-).
Album stažených fotografií jara - a mnohé jsou velmi krásné - najdete  ZDE.
Můžete přispět hlasováním o nejlepší foto TADY.
Vítězové soutěže:
1. místa získali - Šlachta Ondřej - foto č.39, Valková Elen - 42, Figurová Eliška - 11, Linkovová Vendula - 25, Fábryová Lucie - 9
2. místa - Grygar Jakub - 15, Miženková Viktória - 29, Slavík Marek - 34, Lukaščíková Eliška - 26, Zamarská Gabriela - 50
Drobné ceny si můžete vyzvednout ve škole ve středu 24.3. od 12 do 14.30, případně kterékoli pondělí a středu od 7 do 12., popř. po návratu do školy.
 

Karnevalové učení

IMG_3271 Pojďte s námi zavzpomínat na školu Usmívající se. V pátek 19.2. 2021 prožily děti 2. ročníků naší školy netradiční učení v duchu karnevalu.

V maškarních kostýmech probíhala celá páteční výuka. Povídali jsme si o masopustu, děti si vyrobily svého vlastního Laufra – průvodce karnevalu. Nechybělo ani masopustní pečivo s matematickým úkolem, soutěž s balónkem, výroba klaunové matematické záložky či rozcvička karnevalových masek.

„Páteční maškarádu“ jsme si všichni moc užili.
Mgr. Lucie Trachová
Další foto najdete ZDE.
 

Halloween 2020


Tradiční Halloween letos netradičně….Každý rok si na naší škole připomínáme jeden z nejznámějších svátků anglicky mluvících zemí - Halloween. Různě nahastrošeni trávíme hodinu AJ různými aktivitami s tímto svátkem spojenými. Letos nám v této bezva tradici chtěl zabránit Covid-19, ale my jsme se nedali a společně jsme se s žáky domluvili na online verzi. V pátek, 30.10., jsme se s cca 25 žáky setkali v online učebně na Google a přes aplikaci Meet jsme spolu strávili veselých 75 minut. Někteří účastníci byli v maskách, jiní jen s ornamenty a někteří jen tak, ale všichni jsme se dobře bavili. I přes počáteční technické problémy se nakonec všechno povedlo. Zopakovali jsme si při poslechu tradiční slovíčka týkající se Halloweenu, zahráli jsme si strašidelné kolo štěstí, vyplnili pracovní listy a snažili se porazit jeden druhého v Kahoot! kvízu….. Moc děkuji všem, kteří se přihlásili a pomohli mi v tradici pokračovat ☺ Příští rok se budu těšit ve strašidelné učebně – snad už naživo :D  učitelka angličtiny Nikol Světlíková   Další fotky si můžete prohlédnout zde:

 

První den ve škole a komunikace s rodiči

IMG_6046 1. září nastoupilo do prvních tříd 27 žáků na ZŠ Komenského, 11 žáků na Zbytkách a 6 žáků ve Věřňovicích. Během své úplně první hodiny se seznámili se svými učitelkami, spolužáky a prostředím své třídy.

Třídy mají své blogy

- Komenského 14 - blog Prvňáčci ZDE

- Zbytky - ZDE

- Věřňovice - Veveřáci ZDE

Prvňáčkům přejeme hodně úspěchů Usmívající se!

 

Ptačí budky pro ZOO Ostrava

pro_web Svět techniky Dolní Vítkovice vyhlásil 5 dnů v březnu akci Ptačí budky pro ZOO Ostrava, byli jsme rychlí a stihli si zarezervovat termín. Třída 8.B se vydala do dílen Alfréd a dopoledne vyrobila každá dvojice žáků jednu profesionální budku pro drobné ptactvo. Moc děkujeme Světu techniky za tuto možnost, bylo nám tam fajn a byli jsme pochváleni, že umíme - nejen kluci, ale i děvčata se předvedla a všichni byli oceněni uznáním lektora.

2 budky jsme dostali i pro ptactvo u naší školy, budeme pozorovat, zda se u nás ubydlí třeba sýkory.

Rozklikněte si album, stojí to za to Mrkající ZDE.

 
Více článků

Joomla Extensions Directory Listing