Akce - ZŠ Věřňovice

Radovánky mezi kapkami deště

Počasí si s námi na letošních Radovánkách pohrálo. Děti to však neodradilo a na jejich taneční vystoupení se můžete podívat ZDE....

Pak jsme strávili asi hodinku schovaní před deštěm. Ale nakonec se počasí umoudřilo. Pasovali jsme nové prvňáčky a rozloučili se se čtvrťáky, kteří odcházejí na školu do Lutyně. Na sluníčku jsme si pak zasoutěžili se skupinou Tomino a mohli jsme si i zaskákat v nafukovacím hradu.

Teď už se těšíme na krásné slunečné prázdniny!!!

 

ZŠ Věřňovice na výletě na Landeku

Náš školní výlet byl letos ve znamení dobývání uhlí. Vydali jsme se do Hornického muzea na Landeku. V podzemí jsme se trošku zchladili při prohlídce důlních štol a těžební techniky. Viděli jsme, jak pracují důlní záchranáři a jaké používali obleky dříve a dnes. Nejvíce se nám líbila výcviková místnost - dýmnice – něco jako dlouhá úzká prolézačka. Havířské šatny byly zvláštní – jen řetízky a oblečení u stropu – jak jednoduché (ale doma by to asi neprošlo). Uhlí objevili na Landeku už lovci mamutů. Taky jsme k nim zašli na návštěvu. Pak už jsme museli pustit do svačiny, abychom nabrali sílu k výstupu na rozhlednu, kde jsme měli Ostravu jako na dlani. I přes horké počasí bylo ve stínu landeckých stromů příjemně.

Foto z výletu ZDE.

 

Den dětí ve Věřňovicích

V pondělí ráno jsme si namasírovali svaly a dali se do závodění v tradičních i netradičních atletických disciplínách. Tradičně jsme běhali, skákali do písku a házeli míčkem. Netradičně jsme běhali v gumácích a s batohem plným kostek, skákali s gumičkou kolem kotníků, házeli polenem, chodili na chůdách, zkoušeli minigolf, prošli slalom na kyblíčcích. Zkusili jsme taky střílet ze vzduchovky. Dali jsme do toho všechno, proto taky nikdo nezůstal bez odměny.

Foto zde ...

 

Chcete se podívat do vesmíru?

Chcete se stát astronautem? Zajeďte si jako my do Planetária v Ostravě. Uvidíte zimní i letní noční oblohu nad Ostravou, naučíte se poznávat souhvězdí a jejich hvězdy a můžete je i virtuálně navštívit. A co musí umět takový astronaut? Jak se žije ve stavu beztíže? Jakou musíte mít fyzickou kondici? Jak vypadá planeta Země z vesmíru? Jak pracuje vesmírná laboratoř na planetě Mars? To už teď všechno víme a ještě mnohem více. Zajímavý výlet!!

Foto ZDE.

 

Haló, pane Karnevale!

DSCN0907 Je pátek 23.ledna 2015 a je to zase tady!! Co? No přece tradiční karnevalové odpoledne. Spousta veselých dětiček v maskách – princezničky, víly, klauni, bojovníci, zvířátka, Karkulky, kuchaři a kuchařky a další maškary. A s nimi rodiče, prarodiče, tetičky, strýčkové a známí, kteří se rádi baví. Letos pro ně nachystala spoustu soutěží a tanečků paní Lucie Semančíková a děti z jejího dramatického kroužku. Překvapením bylo taneční vystoupení Anety Makovcové a Dominika Wotke, které si sami připravili a moc se jim povedlo. Neobešlo by se to bez výborných domácích zákusků, lahodných párků, malinovky a samozřejmě bez bohaté tomboly. Všem rodičům, kteří se podíleli na přípravě karnevalu, moc děkujeme!!!

Jak jsme se bavili posuďte sami ZDE.

 

Halloweenská show ve Věřňovicích

halloween_-_27

Letos jsme si poprvé vyzkoušeli, jak se slaví Halloween. Všichni se aktivně zapojili do příprav. Školu jsme vyzdobili dýněmi, duchy, netopýry, pavouky a lampičkami. Každý si připravil hrůzostrašnou masku a vyrobil lampión. Sešli jsme se večer v 18.00 hodin a společně s rodiči se vydali na prohlídku strašidelně osvětlené školy plné duchů a příšerek.

Pak jsme se vydali na koledu po vesnici. Mnozí rodiče a kamarádi, které jsme navštívili, nás pořádně vystrašili. Vykoledovali jsme si spoustu dobrot a zubní pastu pro lakomce jsme skoro vůbec nepoužili. Páteční večer byl prostě VÝBORNÝ!!!

Však se podívejte ZDE.

 
Více článků

Joomla Extensions Directory Listing