Akce - ZŠ Zbytky

Dětských úsměvů není nikdy dost

Poslední den v měsíci květnu se v dolnolutyňském kulturním domě sešly na dvě stovky rodičů, prarodičů a hlavně dětí ze zbytecké školky a školy, aby pak společně oslavily Den dětí. Každý z dospěláků rád a s dojetím sledoval vystoupení svých drobečků. Všichni jsem si dobře vědomi toho, že přípravě a nácviku tanečků věnovali mnoho úsilí, času a trpělivosti nejen děti samotné, ale také paní učitelky a paní vychovatelka. .... více celý článek.

Foto ZDE.

 

K podzimu patří draci!

drakida_4 Léto pomalu zavřelo za sebou vrátka a zlehounka vešel podzim. Na Zbytkách jej umíme přivítat s velkou parádou a nadšením. Každým rokem se schází na zdejších polích stále více rodičů s dětmi. Přestože občas moc nefouká, pokoušejí se společnými silami vytáhnout draky co nejvýše k oblakům. A kdo jen kráčí kolem, může žasnout nad přehlídkou létavců nejrůznějších tvarů, barev i velikostí. Zahlédne také spokojenost v očích dospělých, kteří snad zavzpomínali na své jistě nedávné dětství a zároveň uvidí také radost našich dětí.

Lenka Trembošová (SRPŠ při MŠ a ZŠ Zbytky)

Foto z akcičky ZDE.

 

Výlet do Mostů

Studenin Ve středu 6.3. se děti ZŠ Dolní Lutyně - Zbytky zúčastnily výletu do Mostů u Jablunkova. Pro většinu dětí nabyl výlet atraktivity tím, že se cestovalo vlakem - a to krásným, novým, "poschoďovým". Překvapením bylo to, že Mosty a okolí byly zasněžené. Příjemné bylo vidět lyžaře i běžkaře. Měli jsme štěstí také na počasí - svítilo sluníčko a bylo příjemně mírně nad nulou. Nevadil ani silnější vítr.

Dětem se moc líbil i svižný výšlap na chatu Studeničnou. Užily si sněhu, čerstvého vzduchu, pěkného posezení a moc se těšily na cestu zpět vlakem. Ve škole se už vyptávají, kdy zase pojedeme. Foto ZDE.

Za všechny Zdeňka Jurdinová, foto Petra Šostoková.

 

Umíme i bruslit!

brusleni

 

Jako každoročně, tak i letos, se po výuce plavání vydali žáci našich dvou malotřídek do Orlové na lekce bruslení.

Že se nám tento sport líbí se můžete přesvědčit sami na vlastní oči ZDE. Mrkající

 

Mikuláš zavítal i na Zbytky

mikulas_na_zbytkach_-_40

 

 

V úterý 6.12.navštívil naší školu na Zbytkách Mikuláš s andělem a dvěma hodnými čerty.

Za hezkou básničku nebo písničku si děti od nich odnesly dárečky.

 

Foto ZDE.

 

Ve škole na Zbytkách

1.den_zbytky_-_17 Základní škola na Zbytkách se nachází na ulici Rychvaldská. Je malotřídní, výuku zajišťují 2 pedagogové ve dvou třídách. Součásti školy je školní družina, kuchyň s jídelnou, která byla vybavena novým nábytkem, malá tělocvična a školní hřiště.

Ve výuce využíváme audiovizuální techniku – televizi, videopřehrávač, CD přehrávač, radiomagnetofony, interaktivní tabuli, počítače, klávesové nástroje a další moderní pomůcky .

Naši žáci mohou navštěvovat počítačový kroužek a kroužek Aj pro 1. a 2.r.

Společně s rodiči organizujeme množství akcí pro děti, např. Mikulášskou nadílku, Lampionový průvod, Karneval, Smažení vaječiny, Radovánky – většina akcí je pořádaná společně s MŠ.

Další fotky z prvního dne ZDE.

 
Více článků

Joomla Extensions Directory Listing