MŠ Zbytky

Seznam článků
MŠ Zbytky
co-dite-ceka?
Všechny strany

1. třída - Radomíra Čimborová, Dáša Mojžíšková

tel: 558 848 207

email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Tato škola byla otevřena v roce 1948 na žádost rodičů při národní škole na Zbytkách, kde jí byla vyčleněna jedna místnost. V roce 1962 se MŠ přestěhovala do nové vlastní budovy, kde sídlí dosud. V jednotřídní MŠ s celodenním provozem se starají o děti dvě učitelky, jedna správní zaměstnankyně a kuchařka. Obědy se dováží z MŠ Komenského 1009.

Školní vzdělávací program nese název Rok s jablůňkou v naší školce. Mottem výchovné práce se stalo rčení: „Věz, že ani na jedné jabloni nenajdeš dvě úplně stejná jablíčka", tak jako nenajdeš dvě úplně stejné děti. Snažíme se o to, aby první krůčky byly stavěny na promýšleném, odborně prospěšném a společensky hodnotném základě, aby čas prožitý v MŠ byl pro děti nejen radostí a příjemnou zkušeností, ale i zdrojem dobrého základu do života i vzdělání. Bez spolupráce s rodinou a příznivci si už ani nedokážeme představit jak pozitivní vzdělávací proces, tak chod školy.
Jedním z velkých úkolů současné školy je naučit se stále učit, mít chuť ptát se, dovídat se nové informace, přicházet věcem na kloub. Kde jinde začít než v předškolním zařízení. Naše MŠ takové možnosti poskytuje.

Školní vzdělávací program - vize školy

ŠVP byl aktualizován a vytvořen na období tří let.Je závazný pro pedagoga,který je povinen k daným cílům směřovat a daný vzdělávací obsah dětem nabízet. Děti si jej osvojují v míře a rozsahu odpovídajícím jejich individuálním potřebám a možnostem.

Celý ŠVP najdete ZDE.

Poprvé v MŠ

Začátek docházky do školky je pro děti a jejich rodiče velkou změnou v dosavadním životě. Tato změna s sebou přináší spoustu věcí, pocitů a zážitků, se kterými se musí malý školáček vyrovnat. Více zde...

 

Joomla Extensions Directory Listing